wtorek, 20 listopada 2012

I Ty wygraj darmowy czujnik!



Następna inwestycja jest projektem, który obejmuje całą Wielkopolskę i jest realizowany za pośrednictwem Państwowej Straży Pożarnej. Nosi on nazwę „Rozbudowa zintegrowanego systemu bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego województwa wielkopolskiego.”
Inwestycja ta jest realizowana dzięki współfinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Priorytetu III „Środowisko Przyrodnicze”, Działania 3.6 „Poprawa bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

Założenia projektu:
  •  Budowa sześciu stanowisk o poszerzonej funkcjonalności do analizowania i prognozowania zagrożeń oraz kierowania działaniami ratowniczymi w pięciu lokalizacjach (Kalisz, Konin, Leszno, Piła, Poznań – 2 stanowiska).
  • Utworzenie Wojewódzkiej Sieci Teleinformatycznej, która zapewni szerokopasmowe połączenie pomiędzy jednostkami PSP w Wielkopolsce.
  • Zakup specjalistycznego sprzętu ratowniczego.
  • Szkolenia specjalistyczne dla ratowników (w ramach cross-financingu).
  • Nowatorska promocja, w ramach której m.in. bezpośrednio do domów Wielkopolan będą dostarczane informacje o przedsięwzięciach projektowych umieszczone na czujmikach dymu i tlenku węgla.

Głównym celem projektu jest poprawa zabezpieczenia środowiska naturalnego na obszarze województwa wielkopolskiego przed skutkami katastrof o charakterze naturalnym i cywilizacyjnym poprzez usprawnienie systemu ratowniczego przeciwdziałającego zagrożeniom i likwidującego skutki katastrof naturalnych, pożarów oraz zdarzeń i awarii technologicznych.

Środa Wielkopolska zaangażowana jest w nowatorski program promujący, który polega na rozdawaniu trzech rodzajów czujników: 
  • czujnik dwutlenku węgla
  • czujnik dymu 
  • czujnik dualny dymu i dwutlenku węgla


Taki czujnik może dostać każdy, kto:
- zarejestruje się na stronie http://www.sroda.psp.wlkp.pl/ i zostanie wylosowany w losowaniu, lub
- zorganizuje konkurs lub festyn w ramach współpracy ze środkami masowego przekazu


Losowanie czujek odbywa się w każdy poniedziałek od 1 października 2012 roku,. aż do wyczerpania zapasów. Losowanie to odbywa się w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej. Co tydzień o godzinie 11 program komputerowy losuje 5 osób z pośród tych, którzy wcześniej się zarejestrowali.  Przy rejestracji należy wypełnić test, który składa się z sześciu pytań. Co ciekawe test ma formę edukacyjną, co oznacza, że jeśli popełnimy przy jakimś pytaniu błąd to program automatycznie cofa nas do tego pytania i pozwala jeszcze raz udzielić, tym razem poprawnej odpowiedzi. Test nie ma na celu nas zniechęcać, a wręcz przeciwnie, nakłaniać do darmowej rejestracji.




Obie jesteśmy już zarejestrowane, a Ty? Pamiętaj, gdy się zarejestrujesz nic nie tracisz, a możesz wiele zyskać.  Czujniki pozwalają w szybkim czasie wykryć pożar lub ulatnianie się gazu, a w następnej kolejności automatycznie powiadamiane są odpowiednie służby,  co może uratować nam życie w takich sytuacjach. Pamiętaj o tym i zarejestruj się już dziś!

6 komentarzy:

  1. Ciekawe informacje. Nic o tym nie wiedziałam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiedziałam. Dziękuję za przydatną informację. Pozdrawiam Beata Szymańska

    OdpowiedzUsuń
  3. Ale się napracowałyście :) interesujące ;) J. Mielcarek

    OdpowiedzUsuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  5. Super takie akcje trzeba reklamować, gdyż wiele osób nie zdaje sobie jeszcze sprawy z tego że czujniki gazu i czadu są niezbędne wszędzie tam gdzie są piecyki. Ja się nigdy nad tym nie zastanawiałem i od razu zamówiłem czujnik od https://interblue.pl/czujniki-czadu-i-gazu,c,12 gdyż za bardzo zależy mi na moim i mojej rodziny bezpieczeństwie.

    OdpowiedzUsuń
  6. Na pewno taki czujnik przyda się nie jednej osobie i ja także u siebie takie mam. Tym bardziej, że teraz czytałem także o tym jak sprawdzić stan licznika gazu https://poprostuenergia.pl/jak-sprawdzic-stan-licznika-gazu/ i wiem, ze niektóre osoby niestety mogą mieć problem z prawidłowym odczytem.

    OdpowiedzUsuń